Topmodelky: Světoví návrháři chtějí jen Češky!

Doma jsou téměř neznámé, ale ve světě jsou vyhledávanými hvězdami přehlídkových mol! Topmodelky Denisa Dvořáková (20) a Linda Vojtová (24) sklízejí na zahraničních přehlídkách jeden úspěch za druhým.

Svoji popularitu teď potvrdily na Fashion Weeku Haute Couture v Paříži, kde se Denisa Dvořáková stala jednou z nejobsazovanějších modelek celé akce. Denisa na světovém týdnu módy předváděla pro takové značky jako jsou Chanel, Christian Dior nebo Stephane Rolland.

„Předvádět pro Chanel bylo moc příjemné, Karl Lagerfeld mi osobně popřál šťastný nový rok,“ řekla Blesku Dvořáková . Její kolegyně Linda Vojtová do Paříže přiletěla zase na speciální žádost Giorgia Armaniho, který si přál, aby nosila jeho modely.

Linda Vojtová

Jedna z nejúspěšnějších českých modelek se narodila v Praze. Již několik let však žije v New Yorku. Svou kariéru odstartovala národním a následně světovým vítězstvím v prestižní soutěži Elite Model Look v roce 2000. Byla tváří kampaní pro značky Armani, La Perla, Max Mara, Escada, Diesel nebo luxusní spodní prádlo Palmers. Tomu propůjčily jméno i modelky Cindy Crawford, Helena Christensen, či Naomi Campbell.

Výška: 178 cm
Míry: 86-62-89

Lindu si na Fashion Week v Paříži vyžádal samotný Giorgio Armani

Denisa Dvořáková

Na první modelingový konkurz šla Denisa v roce 2006. V tom samém roce se stala světovou vítězkou v soutěži Elite Model Look. Za svoji kariéru se Dvořáková objevila na titulních stránkách časopisů Harper’s Bazaar či španělského Vogue. Vysoká a extrémně štíhlá Denisa má už za sebou také přehlídky značek Christian Dior, Burberry, Chanel, Chloé, John Galliano, Karl Lagerfeld, Kenzo, La Perla či Prada.

Výška: 177 cm
Míry: 83-60-89

O Denisu je v zahraničí obrovský zájem.