Vyberte si sexy spodní prádlo přesně pro vás!

Krásné a sexy spodní prádlo je základem každého ženského šatníku. Už naše babičky dobře věděly, že spodní prádlo je důležitější, než se na první dojem může zdát. A proto vám přinášíme žhavé novinky z oblasti dámského spodního prádla. Vyberte si trendy podprsenku, kalhotky nebo sexy košilku, kterou příjemně překvapíte svého partnera.

Spodní prádlo má plnit nejen své prvotní funkce, tedy udržet v teple a čistotě, ale také ty druhotné. Ve spodním prádle by si každá žena měla připadat co nejvíc sexy a přitažlivě. I když víte, že se třeba nikde svlékat nebudete, víte, že se cítíte mnohem lépe v krásném spodním prádle než v sepraných kalhotkách, které viděly pult v butiku naposledy před několika lety. Každá žena má na spodní prádlo specifické požadavky, některé dávají přednost jemným, přírodním látkám, jiné extravaganci a tak můžeme jmenovat dále. Proto jsme si pro vás připravili výběr toho nejlepšího z nejlepších. Spodní prádlo, které si můžete prohlédnout v naší fotogalerii, je výběrem z aktuálních kolekcí prestižních světových značek, které neslibují jen dobré jméno, ale také opravdovou kvalitu a důraz na vzhled.

 

 

Při výběru spodního prádla dbejte na to, aby splňovalo požadavky, které jsou pro vás na prvních místech. Zásadou číslo jedna je pak spodní prádlo vždy vyzkoušet, ne jej jen tak vzít z regálu a hurá k pokladně. K velkým chybám dochází nejčastěji při výběru podprsenek. Proto jsme pro vás připravili malou encyklopedii podprsenek, díky níž si jistě vyberete nejen správný druh, ale také si ještě více uvědomíte priority, které od spodního prádla očekáváte.
 


 

Malá encyklopedie podprsenek

Základním typem je podprsenka s plným košíčkem, která zakrývá větší část prsou a zaručuje větší zpevnění než jiné druhy. Neměly bychom od ní požadovat speciální efekty, protože by měla plnit hlavně úlohu „pohodlné podprsenky“, což je v tomto případě nejdůležitější.

Bardotka se říká podprsence tzv. balconette. Typickými jsou pro ni široce rozestavěná ramínka, je minimálně zabudovaná. Efekt, který tak získáme, je vyzvednutí a úplné zaokrouhlení vrchních partií prsů tak, jako by byly položeny na tácu nebo byly podepřeny „ balkónovou balustrádou“ .

Podprsenka s takzvaným polovičním košíčkem (z angličtiny demi cup), je velmi populární. Lze ji poznat podle částečně vykrojených košíčků, které mají za úkol podepřít vrchní část prsou. Zakrývá prsa méně než plný košíček, ale více než bardotka. Košíčky jsou opatřeny kosticemi a vyztuženy jsou většinou jen z poloviny. Tento sexy střih je velice vhodný do hlubokých čtverhranných výstřihů.

 

Nevyztužená podprsenka bez kostic se vyrábí také v několika střizích a typech. Zajišťuje pouze minimální zpevnění, proto se hodí nejlépe na malá nebo hodně pevná prsa a na sport nebo na spaní.

Do kategorie podprsenek zvětšujících objem je možné zahrnout všechny typy, které nabízejí iluzi velkého poprsí. Zvětšující prvky jsou integrální součástí podprsenky, které vytvářejí spíše optický efekt, než kdysi vkládané různé výplně.

Tvarovaná podprsenka má formované nebo šité košíčky vyrobené z molitanu, které zaručují správné uložení a tvarování prsou. Vypodložení zlikviduje nevzhledné odtisknutí prsních bradavek. Košíčky tohoto typu nezvětšují prsa opticky, ale tvoří oválný a symetrický tvar.

Obdobou této podprsenky je tvarovaná bezešvá podprsenka. Je tepelně formována, co mění rovný tvar materiálu ve vypouklý tvar košíčku. Tento střih se ideálně hodí k nošení pod tričko či jiné hladké a přiléhavé topy.

Také typ podprsenky push-up se zrodil proto, aby vytvořil pocit většího a plného poprsí. Tato podprsenka s kosticemi zvýrazňuje poprsí tím, že ho zvedá nahoru. Košíčky obsahují polštářky (vyjímatelné nebo pevně všité), umístěné v určitém úhlu.

 


 

Podprsenka s košíčky vyrobenými klasicky z menších dílů musí být vyrobena tak, aby dokonale tvarovala oblý tvar prsou. Košíček je tvořen nejméně dvěma díly, shodně se zásadou, že čím více švů, tím je zpevnění větší.

Podprsenka zapínaná vpředu, jak je patrné již z názvu, má zapínání mezi prsy. Velmi to usnadňuje její oblékání a svlékání. Bohužel jejím mínusem je nemožnost regulace a ta je často, hlavně je-li materiál pružný, potřebná.

Podprsenka s odepínacími ramínky má široké využití. Ramínka zle připínat několika způsoby, např. tak, aby podprsenka byla použitelná i pod halenky s holými zády, s jedním ramínkem, s hlubokým nebo americkým výstřihem na zádech atd. Při verzi „nahá záda“ je nejlépe využít tzv. samolepící podprsenku.

Nepostradatelnou součástí šatníku se v létě stává podprsenka – tričko, jejíž ramínka se spojují mezi lopatkami. V západní Evropě tato trička tzv. racerback užívají hlavně sportovci, kteří se zabývají běháním.

Podprsenky bez ramínek jsou nejčastěji opatřeny silikonovými nebo gumovými páskami všitými dovnitř podprsenek, které by bez nich mohly klouzat po těle dolů. Mohou být jak s kosticemi, bezešvé, push-up, s výztuží nebo ve stylu bandeau, tvořící souměrný pruh bez oddělených košíčků.

Sportovní podprsenky chrání prsní tkáň před poškozením. Obepínající modely jsou vhodnější pro menší prsa, pevnější konstrukce, které obepínají každé prso zvlášť, pak pro poprsí větších rozměrů.