Top 10 nejlépe placených modelek světa

Modelingový průmysl je tvrdý, v současné době navíc zasažen světovou hospodářskou krizí. To se však nedotýká supermodelek, které jsou stále placeny zlatem a vybírají si mezi těmi nejlukrativnějšími nabídkami. Představujeme vám desítku topmodelek, které jsou nejlépe placenými na světě!

Více než před dvěma lety se nechala Claudia Schiffer slyšet, že její věk pro přední stránky magazínů je ta tam. Přesto dodnes uzavírá skvělé kontrakty, které jí přinášejí milióny dolarů. Její neméně známé kolegyně, Naomi a Cindy, si také nemohou stěžovat, přestože jejich věk už přesáhl pomyslnou hranici mládí a dívčího vzhledu.

V modelingovém průmyslu je velmi těžké se uchytit, to vám jistě každá topmodelka potvrdí. V současné době patří mezi nejlépe placené modelky jiné dívky, než výše zmíněné. Jsou však stejně krásné, inteligentní a slávu si vybojovaly těžkou dřinou.

Vrchní příčky patří topmodelkám VS!


Top 10 nejlépe placených modelek světa

1. Gisele Bündchen: 25 milionů dolarů

1. Gisele Bündchen: 25 milionů dolarů
Brazilská kráska si již delší dobu drží titul nejlépe placené modelky světa. I když už není tváří značky Victoria's Secret, nadále spolupracuje s Versace, True Religion, Dior nebo významnou značkou Ebel zabývající se výrobou luxusních hodinek. Gisele je novopečenou maminkou syna Benjamina.  

—————

2. Heidi Klum: 16 milionů dolarů

2. Heidi Klum: 16 milionů dolarů
Heidi Klum je po celém světě celebritou. Lidé ji obdivují nejen pro její krásu. Modelka je totiž čerstvě maminkou tří dětí, ale vypadá stále skvěle, jako by jí bylo dvacet. Většinu výdělku Heidi Klum získává pomocí televizních reklam, přehlídková mola a jiná spolupráce jsou pak až na druhém místě.  

—————

3. Kate Moss: 8,5 milionu dolarů

3. Kate Moss: 8,5 milionu dolarů
Pětatřicetiletá módní ikona Kate Moss byla sice otřesena poplašnými zprávami v tisku, že už není, co bývala, ale hlavu si z toho dělat nemusí. Její neskutečné příjmy ji mohou hřát na srdci. V loňském roce měla obrovský úspěch a skutečně se „činila“, takže si získala ještě větší popularitu a tím i větší množství lukrativních nabídek. V současné době pravidelně spolupracuje se značkami Versace, Longchamp a David Yurman.  

—————

4. Adriana Lima: 8 milionů dolarů

4. Adriana Lima: 8 milionů dolarů
Ačkoliv její smlouva s Maybeline příští rok končí, Lima stále stoupá na žebříčku nejoblíbenějších topmodelek světa. Mimo jiné také díky podpoře Victoria's Secret. V Brazílii dostala ocenění „supermodelka roku“. Zahrála si také v seriálu Ošklivka Betty. Je také šťastnou maminkou dcerky.  

—————

5. Doutzen Kroes: 6 milionů dolarů

5. Doutzen Kroes: 6 milionů dolarů
Holandská modelka je známá pro její krásné, plné rty a souměrný obličej, je rovněž tváří značky Victoria's Secret. Doutzen je také tváří kosmetické firmy L'Oreal a vůně Calvin Klein Eternity.  

—————

6. Alessandra Ambrosio: 6 milionů dolarů

6. Alessandra Ambrosio: 6 milionů dolarů
Alessandra Ambrosio je další brazilskou modelkou, která patří mezi nejžádanější desítku. Proslavila se díky řadě PINK pro značku Victoria's Secret. Loni na podzim porodila své první dítě. Pouze po třech měsících od porodu se opět objevila na známých přehlídkových molech. Vlastní také smlouvu s maloobchodními prodejnami C&A a mexickým obchodním domem Liverpool.  

—————

7. Natalia Vodianova: 5,5 milionu dolarů

7. Natalia Vodianova: 5,5 milionu dolarů
Natalia Vodianova je jedním z nejzdárnějších příkladů, jak se dostat z nuly na vrchol. Modelka prožila dětství v chudé ruské rodině, než se stala celosvětově známou modelkou. Kromě spolupráce na vůních Calvin Klein se sedmadvacetiletá modelka soustřední na spolupráci se značkou Etam. Podporuje také charitu.  

—————

8. Daria Werbowy: 4,5 milionu dolarů

8. Daria Werbowy: 4,5 milionu dolarů
Daria Werbowy je známá pro své laní oči. Původem polská modelka se proslavila pomocí kampaně pro Balmain, H&M, Vogue Eyewear a Roberto Cavalli. Nejradši však má přehlídková mola.

—————

9. Miranda Kerr: 3 miliony dolarů

9. Miranda Kerr: 3 miliony dolarů
Mimo Victoria's Secret se proslavila také díky Maybelline. Také v loňském roce, když podepsala smlouvu se společností XOXO. Počátkem tohoto roku také propůjčila své roztomilé ďolíčky na pomoc osobám postiženým australskými lesními požáry pořádanou Austrálii USA fundraiser.  

—————

10. Carolyn Murphy: 3 miliony dolarů

10. Carolyn Murphy: 3 miliony dolarů
Murphy se stala kultovní americkou tváří. Na to, že je jí už pětatřicet let, se mohou vydavatelé erotických časopisů roztrhnout, aby s ní uzavřeli kontrakt. Murphy je neuvěřitelně úspěšná jako dlouholetá tvář značky Estée Lauder. Má rovněž dlouhodobé smlouvy s Banana Republic a Lord & Taylor.  

—————